Jak vybrat ten správný kufr

Téma: Cestování a dovolené v zahraničí
04.06.2018 09:43:25

autor: ElPeter  
Vizitka
Fotogalerie

Pokud se zrovna chystáte kamkoliv vycestovat, potřebujete k tomu správné zavazadlo. Podívejme se tedy, jak vybrat ty správné cestovní kufry a palubní kufry.

Kufry si sice můžete vybírat v různých barevných kombinacích, velikostech a stylech, nejdříve je ale třeba si ujasnit, k čemu bude cestovní kufr sloužit. Na delší relaxační pobyty a dovolenou si pořiďte určitě cestovní kufry na kolečkách se snadnou manipulací. Výsuvné madlo je velmi praktické a kolečka rozhodně uvítáte při dlouhých přesunech po rozsáhlé letištní hale. Není přece třeba těžké cestovní kufry stále nosit. Do letadla doporučujeme raději skořepinové kufry, které se tak snadno nepoškodí.

Sady cestovních kufrů

Velmi praktické jsou i sady cestovních kufrů, které obsahují více zavazadel v různých tvarech a velikostech. Většinou 3 až 4. Pořídíte si tak velké cestovní kufry i palubní kufry do kabiny letadla v těch správných rozměrech. Velikost zavazadla si vybírejte o podle toho, abyste je vůbec unesli. Drobnější postavy mají s velkými kufry trošku problém při manipulaci. Na kratší cesty vám postačí kabinové kufry, přizpůsobené velikostně přísným požadavkům leteckých společností pro přepravu příručních zavazadel. Dobrou možností jsou také kufry s možností rozšíření objemu. Nastavitelná vysouvací rukojeť a dvě až čtyři kolečka vám usnadní manipulaci během cestování. Velmi praktické jsou i vnitřní síťové přepážky, různé bezpečnostní popruhy a také kapsy.

Kufry na cestování a jejich materiál

Kufry na cestování mají i různý materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Skořepinové kufry z plastu, kterým je většinou polykarbonát, ABS a polypropylen, mají dobrou životnost. Můžete zvolit i kufry textilní, které mají nízkou hmotnost a často je lze doslova nafouknout povolením zipů a zvětšit si tak i úložný prostor. Kožené kufry mají sice krásný design a dávku elegance, jsou ale mnohem náchylnější na poškrábání. Na převoz křehkých věcí je ale vždycky nejvhodnější skořepinový kufr. Výhodou tohoto velmi tvrdého a odolného zavazadla je i jeho těsnění, které vám ochrání vaše šaty před deštěm, vlhkem a znehodnocením.

Poslední změna: 04.06.2018 09:43:25
Diskuze
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce