Inzerce
Inzerce
Inzerce

Výroba vánočního stromku ze šišek s ozdobami a LED řetězem

Téma: Hry a aktivity, kroužky dětí, domácí mazlíčci
07.10.2021 10:34:18

 

Počasí se pomalu, ale jistě začíná zhoršovat, večery se začínají protahovat, tak hledám návody na výrobu různých vánočních dekorací s dětmi. Z minulého roku jsem teď vybalila vánoční stromeček ze šišek, který je jednoduchý, ale přitom dle mého názoru velice pěkný. Říkám si, že letos vyrobíme minimálně ještě jeden, a že se s Vámi podělím o návod, abyste si ho mohly vyrobit taky.

Sháníme suroviny na výrobu vánočního stromečku

Základem pro stromeček je kužel z polystyrenu. Já jsem ho koupila v místních dekoracích do domácnosti, ale bezproblému se dá objednat taky přes internet a to v různých velikostech. Dále budeme samozřejmě potřebovat šišky (pokud možno z borovice), které nasbíráme v lese. Doporučuji na výrobu vánočního stromečku sbírat šišky, které jsou ještě zavité, protože jsou pěkně čisté- doma je pak stačí dát do trouby na cca 80 stupňů, než se otevřou. Jako bonus Vám krásně provozní celý byt. Pak budete potřebovat tavnou pistoli a nějaké ozdoby. Na horní část stromečku doporučuji umístit hvězdu a stromeček můžete omotat světelným řetězem s mikro LED diodami, které se běžně prodávají v marketech, nebo různých prodejnách s dekoracemi.

Pouštíme se do výroby stromečku a jeho zdobení ozdobami a světelným řetězem

Postup výroby je opravdu jednoduchý- odspoda postupně na stromeček nalepujte šišky vždy v jedné řadě a tak pokračujte, až budete mít polystyrenový kužel úplně šiškami obalený. Já osobně jsem polystyren napřed ještě natřela hnědou vodovou barvou, aby neprosvítal mezi šiškami. Nahoru pak stačí nalepit vánoční hvězdu, do mezer mezi šiškami pak ozdoby- můžete je buď vyříznout z papíru, nakoupit v obchodě s dekoracemi, nebo využít různé sušený plody apod. Stromeček pak doporučuji doplnit o vánoční svítící řetěz v provedení s mikro led diodami na tenkém drátku, který Vám jej bude po večerech krásně osvětlovat.

Vánoční řetěz z mikro led diodami můžete buď koupit v obchodě s dekorativními potřebami, případně se dá objednat z internetu. Já jsem si ho nechala poslat z obchodu i-market

 

  

 

 

Poslední změna: 19.11.2021 10:12:54
Diskuze
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×